Türk turist ülkeyi karıştırdı: Yaptığı hareket olay oldu

Tayland’da yaşanan bir olay ülke gündeminin bir numaralı haberi oldu… 

Ülkenin turistik  şehirlerinden Phuket’te bir Türk vatandaşı, motosikletini kurallara aykırı vaziyette park ettiği gerekçesiyle ceza aldı. 

35 yaşında olduğu açıklanan Alper Polat isimli turist, kırmızı renkli motosikletini Kasikorn Bank yakınlarındaki Phang Nga Caddesi’ne yanlış park etti. Park yapılmaması gereken yere park eden adamın aracının tekerleğine zincir bağlayan polisin bu önlemini Polat yakından aldığı sarı renkli büyük boyutlu bir kargaburun ile çözdü.

Kargaburun ile zinciri kıran ve daha sonra motosikletini çalıştıran Polat, yanındakine kask uzattıktan sonra kendisini uzaktan çeken bir kişiye “sus” işareti yaptı.

Motosikletin yerinde olmadığını gören yetkililer olayla ilgili soruşturma başlattı. Polat’ın hareketi sosyal medyada büyük tepki çekerken yerel medya bu görüntüleri tekrar tekrar yayınlayıp analiz etti ve eleştirdi.

Phuket polisi dün Polat’ın izinin sürüldüğünü doğruladı. Polat, Trafik Kanunu’nun 159. Bölümü uyarınca “aracın kontrol ekipmanına zarar vermeye, tahrip etmeye, değerini düşürmeye veya kullanılamaz hale getirmeye teşebbüs etmek” suçlamasıyla karşı karşıya. Polat ayrıca, Ceza Kanunu’nun 80. Bölümü uyarınca “suç işlemeye teşebbüs” ile suçlanıyor.

Phuket polisi, ihlal nedeniyle kesilen park cezası hakkında yorum yapmadığı gibi diğer iki suçun cezaları hakkında da ayrıntılı bilgi vermedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x